Dilek GÖRGÜLÜ / Koro Şefi

1966 da Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da bitirdi. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1990 yılında mezun olduğu üniversite ve bölümde Bireysel söyleme dersleri verdi. 1991 yılında Kahramanmaraş Ticaret Lisesi müzik öğretmenliğine atandı.1992 yılında Bursa’ ya atandı. Çalıştığı okullaraokul marşları yazdı, korolar kurdu ve çok sesli çalışmalar yaptı. 1998yılında Bursa Flarmoni Derneği Çocuk Korosunu çalıştırdı ve yönetti.

2003 yılında çalıştırdığı ve yönettiği Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Çok Sesli Korosu ile Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 31. Olumouc Dünya Korolar Festivali’nde gümüş madalya aldı. 2008 deyine çalıştırıp yönettiği BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi Çok Sesli Korosu ile 3. Bratislava Dünya Korolar Festivali’nde bronz madalya aldı. Birçok kez Ankara Korolar Festivaline korist ve şef olarak katıldı. Dünya Müzik Dostları Derneği Çok Sesli korosunda çalıştırıcı korist ve şef yardımcısı olarak görev aldı.

Halen BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi’nde Müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Üstün ve özel yetenekli çocuklarla Kodaly, Suzuki eğitim yöntemleri ve Orff yaklaşımı çalışmalarıyla çalgı ve koro eğitimleri yapmaktadır.

Son iki yıldır Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına başarıyla yürüyen Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasının ortakları olduğu “Geleneksel Türk Müziği tanıyalım” ve “Senfonik Müziği Tanıyalım” isimli iki projenin koordinatörlüğünü yapmaktadır.2010- 2011 yılları içinde Güzel sanatlar Milli Eğitim Bakanlığı adına Güzel Sanatlar Liseleri 12. Sınıf Geleneksel Türk Müziği Tarihi kitabı yazım komisyonu başkanlığını ve yazarlığını yapmaktadır. Çocuk koroları için çok sesli türküler içeren kitap hazırlığı ve nota öğrenmeyi destekleyen oyun tasarım çalışmaları sürmektedir.